Výsledky Ferrari poukazujú na obľúbenosť áut na vstupnej úrovni

Výrobca sa vyjadril, že predaj predstavoval zhruba 838 miliónov Eur.
Výrobca super áut, odštepný závod materského Fiat Chrysler Automobiles, dosiahol rekordné zisky vďaka svojej špeciálnej edícii modelov s vysokou maržou a orientáciou na zákazníka.

ferrari

Investori sa chcú uistiť, že nový šéf Louis Camilleri dokáže udržať silný rast Ferrari tak, ako to bolo za čias bývalého šéfa Sergia Marchionneho, ktorý viac ako zdvojnásobil hodnotu skupiny od jeho uverejnenia v roku 2015.
Výsledky z tretieho štvrťroka ukázali silný dopyt po aute Portofino. Ide o 8 valec v cene zhruba 200 000$ a 12 valec ako napríklad super rýchla 812.
Ale vyššie dodávky – až o 11 percent – len čiastočne kompenzovali nižšie objemy hybridného kabrioletu LaFerrari Aperta vo výške 2 milióny dolárov, ktorý dokončil svoju obmedzenú sériovú prevádzku.

„Negatívna zmes je do značnej miery riadená úspechom Portofina," povedal Camilleri.
V konferenčnom rozhovore s analytikmi Camilleri povedal, že negatívny dopad modelového predajného mixu bude krátkodobý, pretože vstupná úroveň modelu Portofino pomohla prilákať nových zákazníkov, ktorí "majú tendenciu stať sa lojálni k značke, ísť do radu a nakoniec kúpiť modely špeciálnych sérií alebo limitovaných edícií. "

auto

„Dnešné výsledky, aj keď nie sú veľkolepé, by mali byť postačujúce, keďže Ferrari pokračuje v raste príjmov aj napriek vyšším investíciám do  LaFerrari Aperta," povedal analytik spoločnosti Evercore ISI George Galliers.
Tretí štvrťrok je druhým setom výsledkov, ktorý Camilleri prezentoval potom, čo sa v júli ujal vedenia po smrti Marchionneho. Bola to náhla zmena v prípade akcionárov, ktorí očakávali, že Marchionne zostane na čele až do roku 2021. Investori však privítali strednodobý plán, ktorý Camilleri predstavil v septembri, v ktorom sľúbil 15 nových modelov vrátane hybridov, SUV a špeciálnych edícií v snahe dosiahnuť takmer dvojnásobný zisk vo výške 1,8 miliardy až 2 miliardy Eur do roku 2022.