Porucha pozornosti a hyperaktivita

Poruchy pozornosti:

  • problém s počúvaním a plnením pokynov
  • rozptýlenie
  • problém so zameraním na jednu vec
  • premýšľanie- sníva s otvorenými očami

skrýš

Hyperaktivita
K ADHD sa pridáva neustála aktivita, kedy dieťa ani chvíľku neobsedí. Je stále v pohybe, aj keď je už unavené. Dieťa je veľmi impulzívne, netrpezlivé a neustále skáče ľuďom do reči, nemôže sa dočkať až na neho príde rad, predbieha.
Má problémy s prechodom na inú činnosť- nechá sa ľahko vyprovokovať a často provokuje ostatných. Niekedy reaguje agresívne a tým sa dostáva do konfliktov. Často býva v triede neobľúbené, bez kamarátov alebo si naopak nájde kamarátov s podobnými problémami. Ľahko sa pre niečo nadchne, ale nie je vytrvalé ani dôsledné.
Hyperaktivita a jej vplyv na stravu
Pozornosť do značnej miery ovplyvňuje aj to, čo konzumujeme. Deťom by sme preto do stravy zaradiť nenasýtené mastné kyseliny.
 Bohatým zdrojom je napríklad taký rybí olej (obsahuje omega 3 mastné kyseliny a vitamín D), ľanové či konopné semienka a niektoré doplnky stravy.
Taký nedostatok jódu môže viesť, okrem problémov so štítnou žľazou, aj k vzniku psychických porúch. Nedostatok horčíka sa môže prejaviť bolesťami hlavy, zvýšenou únavou a zlou pamäťou.

lezení na strom

Doplniť treba deťom i vitamíny a minerály a to predovšetkým pestrou stravou. Nedostačujúce vitamíny, je možné doplniť alternatívou aké obsahujú niektoré z doplnkov stravy, ktoré sú určené na diétny režim pri ADHD.
Pri poruchách pozornosti sa naopak neodporúča dieťaťu podávať potraviny s vysokým obsahom lepku a cukru čo je nám známe. Cukor zvyšuje hyperaktivitu, môžu u detí spôsobiť vyššiu impulzivitu, horšiu náladu a zníženú funkciu mozgu. Lepok často spôsobuje zmeny nálad k horšiemu. Napríklad nervozitu, napätie, agresivitu.
Aby sa dieťa správne vyvíjalo, potrebuje jesť aj dostatok ovocia a zeleniny, najlepšie v bio kvalite.
Najlepšie rastlinné prípravky na ADHD a hyperaktivitu

1. Focus Pills – výborný produkt na ADHD, sústredenosť a pamäť
 
2. Think – podpora výkonu mozgu a rozmýšľania pre dospelých
 
3. Exam Bacopa – pilulky na lepšiu pamäť a učenie študentov

© Altium.sk - Všechna práva vyhrazena.