Facebook zaplatil tínedžerov za „mínovanie“ údajov o zariadeniach

Apple uviedol, že Facebook zneužil svoje privilégiá na distribúciu príslušnej aplikácie. Výrobca iPhone teraz obmedzil možnosť Facebooku vydávať aplikácie pre iOS, ktoré nie sú uvedené v jej App Store.
To naruší schopnosť sociálnych sietí distribuovať testovacie verzie softvéru medzi zamestnancami a môže zvýšiť napätie medzi týmito dvoma spoločnosťami.
Hovorkyňa sociálnej siete nebola schopná povedať, či program funguje v Spojenom kráľovstve alebo v iných krajinách mimo USA.

média

Osobné údaje
Aplikácia mala potenciál poskytnúť Facebooku "takmer neobmedzený prístup" k zariadeniu používateľa vrátane:

  • obsah súkromných správ v aplikáciách rozhovoru vrátane fotografií a videí
  • e-maily
  • aktivitu prehliadania webu
  • protokoly o tom, ktoré aplikácie boli nainštalované a kedy boli použité
  • históriu umiestnenia miesta, kde bol fyzicky majiteľ
  • využitie dát

Okrem toho spoločnosť TechCrunch informovala, že od používateľov bola požiadaná, aby im poskytli snímky obrazovky svojich objednávok od spoločnosti Amazon.
Dodal, že "existujú určité prípady, kedy tieto informácie zhromažďujeme aj tam, kde aplikácia používa šifrovanie, alebo z bezpečných relácií prehliadača".
Dodal, že účastníci museli súhlasiť s tým, že nezverejnia "žiadne informácie o tomto projekte tretím stranám".
Sociálna sieť uviedla, že všetci účastníci programu súhlasili a že prieskum trhu bol bežnou praxou.

fcb

Nebolo však prerušené paralelné úsilie o Android.
Avšak, keď sa BBC počas testu označil za 14-ročného chlapca, dokázal stiahnuť aplikáciu bez žiadneho rodičovského súhlasu. Na stránke sa však uvádza, že používatelia by mali byť starší ako 18 rokov.
Reportér z BuzzFeed News sa pokúsil o registráciu prostredníctvom alternatívnej registračnej stránky, kde získanie súhlasu rodičov zahŕňalo zdieľanie e-mailovej adresy a kliknutie na zaškrtávacie políčko.
"Kľúčové fakty o tomto programe výskumu trhu sa ignorujú," povedala hovorkyňa e-mailom.
"Napokon, menej ako 5% ľudí, ktorí sa rozhodli zúčastniť sa tohto programu pre prieskum trhu, boli mladiství, všetci s podpísanými formami súhlasu rodičov."

© Altium.sk - Všechna práva vyhrazena.