Ako si zútulniť bývanie?

Vyskúšajte nasledujúce tipy www.dcsofa.sk/tipy-pre-utulne-byvanie/ na vytvorenie útulného a príjemného priestoru, ktorý je tak pohodlný, ako aj atraktívny:

kaktus

1. Pridajte viac zelených rastlín
Izbové rastliny môžu okamžite pozdvihnúť priestor a tiež vnesú trochu viac krásnej prírody do interiéru. Vyberte si rastlinky, ktorým sa u vás bude dariť, môžete tak oceniť ich krásu bez toho, aby ste museli tráviť príliš veľa času staraním sa o ne. Navštívte miestne záhradkárstvo a porozprávajte sa so skúsenými pracovníkmi o tom, ktoré rastliny sú pre váš priestor najvhodnejšie. V ideálnom prípade by ste mali vybrať také, ktoré sú dostatočne veľké na to, aby sa v miestnosti nestratili.

2. Využite farbu pre vytvorenie intímnejšieho priestoru
Miestnosť s vysokými stropmi a otvoreným priestorom môže niekedy pôsobiť prázdne a neosobne. Zvážte použitie dvojfarebnej schémy farieb na stenách, aby ste do priestoru pridali intimitu. Použitie teplej, bohatej farby na spodnej polovici stien vytvorí pocit útulnosti, ktorý tak často chýba vo väčších priestoroch.

3. Zvážte investíciu do väčšej pohovky
Tradičný konferenčný stolík sa môže vo veľkom priestore doslova stratiť. Naopak ak si vyberiete nadrozmerné osmanské miesto, spôsobí to, že sa miestnosť bude javiť ako príjemnejšia.

4. Pridajte ďalšie stoličky s malými polstrovanými lavicami
Kdekoľvek v miestnosti máte prázdne miesto, zvážte pridanie menšej lavice. Tieto lavice sú vynikajúce na zabezpečenie dodatočného sedenia a môžu byť tiež použité ako opierka na nohy.

posezení

5. Použite nábytok na rozdelenie priestoru
Ak bývate v podkroví alebo máte veľkú, otvorenú obývaciu izbu, môžete pomocou nábytku vytvoriť oddelené posedenie. Môžete napríklad použiť pohovku na oddelenie miestnosti na dve odlišné oblasti.

6. Pridajte krb
Krb tiež zútulňuje miestnosť a zlepšuje pocit z miestnosti. Otvorený oheň môže byť skvelým doplnkom, prípadne vyskúšajte krb usadený do steny.

4.0
01